Adınız Soyadınız :
E-Posta :
Telefon :
Metraj :
İşin Türü :
   
Güvenlik Kodunu :

Bize Ulaşın

 
ERGÜVEN İNŞAAT TAAH. SN. TİC. LTD.ŞTİ.
Adres
:
1201/2 sok. No2-I Temsil Plaza
Yenişehir / İZMİR
Telefon
:
+90 232 469 13 13
Faks
:
+90 232 469 91 25
E-mail
:
     

Çatı Kaplama

 

A) SANDVİÇ PANEL
 
 TEKNOPANEL MARKA POLİÜRETAN, TAŞYÜNÜ YA DA YANGINA DAYANIMLI, FM SERTİFİKALI PIR (POLİİZOSİYANÜRAT) DOLGULU PANELLER KULLANILMAKTADIR.

 
  

B) YERİNDE SERME TAŞYÜNLÜ SANDVİÇ SİSTEM 
 
Genellikle TONOZ sistem çatılarda uygulanır. Tercihe göre 5 cm veya 8 cm kalınlıkta taş yünü ile yapılmaktadır.
 
Uygulanma sistemi:
 
Çatı aşıkların üzerine 0,50 mm 27/200 Veya 38/151 formlarında özel radiuslu boyalı galvaniz trapez saç, üzerine renkli naylon ve 50 mm/80 mm 100 Kg/m3 dansiteli levha taş yünü, arada mesafe tutucu olarak görev yapacak 1/1,2 mm galvanizden profil ve taş yünü üzerine Tayveg marka buhar tutucu mebran, en üstte 0,60/0,70 mm alt katta kullanılan formun aynısından olmak kaydı ile boyalı trapez saç ile yerinde sandwich panel yapılmasıdır.
 
 
   
C) TEK KAT TRAPEZ 38/151 panel + 27/200
Çatı Kaplamasında Ve Cephe Kaplamasında Isı İzolasyonsuz Çözümler Ve Tonoz Çatılar İçin Tek Kat Trapezler 
 
Tek kat trapezler, ısı izolasyonu ihtiyacı olmayan veya iki metal trapez arasında, kaya yünü, cam yünü, yüksek yoğunlukta poliüretan veya extrüde polistren köpüklerin dahil olduğu rijit ısı izolasyonlarının uygulandığı, çatılar ve cephelerde kullanılmaktadır. 
 
Yine tek kat trapezlerin kullanıldığı bir diğer alan da teras çatı uygulamalarıdır. Bu tür uygulamalarda çatının üst kısmında membranlı su izolasyonu yapılmaktadır. Membran altında yukarıda sayılan rijit ısı izolasyon malzemeleri kullanılmakta ve en altta da tek kat trapezler bulunmaktadır. 
 
Daha çok estetik görünüme önem verilen tonoz çatı uygulamalarında da tek kat trapezler kullanılmaktadır. Projeye değerlerine uygun olarak, tek kat trapezler bükülmekte ve tonoz kaplamasına uygun hale gelmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için tonoz çatının yay uzunluğu ve yay açısı yeterli olmaktadır.

 Cati Kaplama Çözümleri

Copyright © 2013 Ergüven İnşaat

Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları Ergüven İnşaat’a aittir. İzinsiz kullanılamaz.